Jak wytrzymać okres pisania pracy magisterskiej

Jak przetrwać pisanie pracy Magisterskiej

Dla wielu studentów prowadzenie badań brzmi fascynująco, ale i frustrująco, zwłaszcza jeśli jest to ich pierwszy program studiów magisterskich. Piszę ten artykuł podczas mojego zasłużonego urlopu po przeżyciu intensywnego 6-miesięcznego okresu pracy magisterskiej. Jeśli masz zamiar rozpocząć pracę dyplomową (lub nawet jeśli już ją rozpocząłeś), mam dla Ciebie kilka przydatnych rad opartych na moim własnym doświadczeniu.

Wybierz temat, który wzmocni Twoje endorfiny.

Praca dyplomowa to ogromne zadanie. To jest jak praca, a nie praca domowa. Wyobraź sobie, że jeśli szukasz pracy w pełnym wymiarze godzin, wolałbyś raczej zaangażować się w swoją wymarzoną pracę niż w pracę losową, którą nie czujesz się zainteresowany, prawda? Dlatego ważne jest, aby wybrać temat pracy dyplomowej, który jest dla Ciebie pasjonujący, ponieważ musisz spędzić z nim kilka miesięcy życia. Wybierz temat, który sprawi, że obudzisz się zmotywowany rano!

Załóż swoją pracę dyplomową

W pierwszych miesiącach okresu pracy dyplomowej wielu studentów uważa, że mają dużo czasu. Następnie w ciągu ostatnich kilku miesięcy, idą do pracy jak zombie, ponieważ nie śpią wystarczająco długo, próbując dokończyć wszystko w wyznaczonym terminie (ja też!). Jedną z lekcji, jakiej nauczyłem się w ciągu ostatnich 6 miesięcy jest to, że profesjonalne zarządzanie czasem pracy magisterskiej ułatwi Ci później życie. Jeśli pracę magisterską ustawiasz o godzinie 9.00 do 17.00 w dni powszednie, zbuduj ją jako rutynę. Nie odkładaj alarmu 10 razy i skończysz przychodząc do biura w południe. Pracuj produktywnie w ciągu godziny pracy dyplomowej, a potem możesz być leniwy jak tylko chcesz.

Udekoruj swój kącik pracy dyplomowej.

Wierzę, że jeśli środowisko pracy będzie inspirujące i relaksujące, wzrośnie produktywność ludzi. Jeśli otrzymasz osobiste biurko w biurze, udekoruj je swoim ulubionym stylem. Na przykład, miałem mały kaktus, inspirujący cytat, zdjęcie mojego idola na temat mojej pracy dyplomowej, kolorowe długopisy i zaopatrzenie w czekoladę. Uwielbiam pracować na tej małej przestrzeni. Kiedy czułem się znudzony, podlewanie kaktusa i patrzenie na otoczenie poprawiłoby mój nastrój. Jeśli nie masz własnego biura, po prostu poszukaj swojego ulubionego miejsca. Może to być dom, kawiarnia lub biurko komputerowe z dobrym widokiem w bibliotece. Znasz siebie najlepiej, więc proszę nie wybieraj domu słodkiego, jeśli wiesz, że wkrótce rozproszy Cię lodówka lub wygodne łóżko!

Zawsze wyznaczaj cele i miej plany.

Podobnie jak w przypadku pracy magisterskiej, bardzo pomocne jest posiadanie celów i planów, aby utrzymać się na bieżąco i na czas. Zapisz nie tylko długoterminowe plany dotyczące ostatecznych wyników pracy dyplomowej, ale także krótkoterminowe harmonogramy, które można wykonać, i zawsze aktualizuj je. Czego oczekujesz od raportu końcowego? Ile pracy należy wykonać w ciągu pierwszych 3 miesięcy? Co osiągniesz pod koniec tego tygodnia? I w związku z tym, co musisz dziś skończyć?

W niektórych momentach możesz czuć się zagubiony. Czasami eksperymenty kończą się niepowodzeniem, pojawiają się nieoczekiwane problemy, albo nagle stajesz się nieaktywny i znudzony. Może to być stresujące, wtedy zaczynasz się zastanawiać, co robisz i dlaczego zdarzają ci się pechowe sytuacje. W tym stanie, posiadanie silnych celów i planów przyniesie korzyści sobie. Wciągną cię z powrotem na właściwe tory i przypomną ci te stare intencje, które miałeś na początku pracy dyplomowej. Pamiętaj, że nawet jeśli upadniesz kilka razy, zawsze możesz szybko wstać i kontynuować bieg do mety!

Daj sobie trochę czasu na odpoczynek.

Bycie ciężko pracującym badaczem jest miłe, ale przecież powinieneś znać swój limit i dobrze się traktować. Możesz mieć ograniczony czas i ogromną presję, aby ukończyć pracę dyplomową zgodnie z planem stypendialnym lub planem ukończenia studiów. Jednak zdrowie jest najważniejsze. Nie zmuszaj się do biegu do mety, kiedy wiesz, że zaraz zemdlejesz. W końcu nie jest to warte zachodu. Jeśli nie możesz rozwiązać problemu, zostaw go na jakiś czas i po prostu poświęć czas na rozkoszowanie się czymś innym. Raz siedziałem przed komputerem przez cały dzień i wciąż nie potrafiłem znaleźć jednego rozwiązania. Potem poszedłem do domu. Wzi±łem miły prysznic, byłem całkowicie zrelaksowany i zapomniałem o pracy dyplomowej, kiedy znik±d pojawiły się złe pomysły. Jeśli naprawdę jesteś na końcu swojego dowcipu, zarezerwuj bilety na wakacje, aby naładować swoją energię. Praca z zerową motywacją nigdzie cię nie zaprowadzi.

Poszukiwanie motywacji

Motywacje są wszędzie, ale trudno je dostrzec, kiedy jesteśmy zdenerwowani. Odwiedzając pracę dyplomową przyjaciół, możesz wypełnić suchy zbiornik motywacyjny. Pomoże Ci uświadomić sobie, że również chcesz tam stać i dumnie mówić o tym, co odkryłeś w swoich badaniach magisterskich. Jeśli oni mogą to zrobić, dlaczego ty nie możesz?

Innym sposobem jest rozmowa z przyjaciółmi, którzy obecnie również piszą prace dyplomowe. Założę się, że powiedzą ci, że również napotykają na pewne trudności i szalone problemy. Podziel się swoimi i wspieraj ich!

Czytanie niektórych opublikowanych artykułów lub wiadomości z dziedziny, w której się uczysz, jest również dobrym pomysłem. Jest wielu badaczy, którzy odniosą sukces w swoich badaniach po tym, jak zawiedli o wiele więcej razy niż kiedykolwiek próbowałeś. Jest to Twoja szansa, aby udowodnić, że jesteś tym drugim.

Świętować drobiazgi

Wielkim osiągnięciem jest wiele małych sukcesów. Rozchmurz się, gdy wykonujesz małe zadanie. Bądź dla siebie zachętą i mogę zagwarantować, że w końcu poczujesz się wdzięczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *