Jakiego rodzaju światła używać do studiowania i czytania?

Skąd wiesz, że twoje dziecko uczy się we właściwym świetle? Na co powinni zwracać uwagę rodzice przy tworzeniu najlepszego środowiska nauki dla dzieci?

Szczegółowe zadania, takie jak czytanie lub wykonywanie pracy, zwykle wymagają wyższego poziomu luminancji niż przeciętne oświetlenie napowietrzne w pomieszczeniu. Średnie poziomy luminancji w pomieszczeniu mieszczą się w przedziale 300 – 500 luksów, natomiast zalecany poziom jasności / luminancji (luksów) dla tej aktywności to 880lux lub poziom 5 na diodach LED 5000 dla polaryzacji 3M. Lampy zadaniowe pomagają zapewnić większy komfort widzenia, a wraz z wiekiem do komfortowego wykonywania zadań wymagana będzie większa jasność.

Używanie lampy zadaniowej i uzupełnianie jej światłami napowietrznymi

Aby zmniejszyć obciążenie oczu, uzupełnij światło zadaniowe o oświetlenie otoczenia, aby stworzyć optymalne środowisko do nauki i czytania dla Twojego dziecka. Ostre poziomy kontrastu bez świateł nad głową mogą powodować dyskomfort i obciążenie oczu, które muszą pracować bardzo ciężko, aby dostosować się do współczynnika kontrastu niskiej jasności światła nad głową i wysokiego poziomu luminancji światła zadaniowego.

Wybierz lampę o właściwościach redukujących olśnienia

Światło odblaskowe pojawia się, gdy światło odbija się od powierzchni materiału, tworząc niepotrzebny stres na oczy, który może stopniowo osłabiać nasz wzrok. W celu ochrony oczu zaleca się stosowanie lamp z technologią redukcji olśnienia – na przykład zakres lamp 3M Polarizing Task Lights jest wyposażony w technologię filtra polaryzacyjnego 3M, która redukuje olśnienie i minimalizuje nadmierne obciążenie oczu. Składająca się z opatentowanej folii optycznej 3M, technologia filtra polaryzacyjnego 3M może pomóc zredukować odblaski nawet o 80%.

Wybór typu lampy zadaniowej/stolikowej – LED vs Fluorescencyjna

W przeciwieństwie do tradycyjnych świetlówek lub żarówek, żarówka LED nie wykorzystuje rtęci, minimalizuje promienie ultrafioletowe i nie nagrzewa się – dzięki czemu jest przyjazna dla dzieci; jest bardziej wytrzymała i zapewnia stałe i stabilne źródło światła, które nie miga ani nie migocze. W związku z tym należy wybrać lampy LED, które są również tańszą alternatywą w dłuższej perspektywie czasowej w porównaniu z lampami fluorescencyjnymi, ponieważ mają one dłuższą żywotność.

Pod jakim światłem dzieci powinny się uczyć lub czytać?

Każdy ma swój własny zestaw preferowanych poziomów oświetlenia dla różnych zadań – w miarę upływu lat, do komfortowego wykonywania zadań wymagana będzie większa ilość światła. Szczegółowe zadania, takie jak czytanie lub wykonywanie pracy, zwykle wymagają wyższego poziomu luminancji. Sprawdź różne poziomy luminancji i znajdź komfortowy poziom, który jest dla nich odpowiedni.

Jakie są powszechne złe nawyki czytania?

3M Singapur przeprowadziło badanie mające na celu zrozumienie nawyków i wiedzy konsumentów w zakresie oświetlenia zadaniowego w lipcu 2014 r. i znalazło kluczowe ustalenia i fakty:

1. Ludzie czują, że nie potrzebują lampy do czytania.

2. Jasność, właściwości zmniejszające olśnienie i oszczędzające energię są najważniejszymi kryteriami branymi pod uwagę przy zakupie lampy.

Wszystko to pokazało, że brak jest świadomości dobrych nawyków w zakresie oświetlenia zadaniowego, a także wiedzy na temat wyboru lamp do czytania wśród gospodarstw domowych w Singapurze, co przekłada się na złe nawyki czytania u dzieci.

Dlaczego filtr polaryzacyjny jest ważny? Jak wpłynie to na wzrok naszych dzieci?

Światło odblaskowe pojawia się, gdy światło odbija się od powierzchni materiału, tworząc niepotrzebny stres na oczy, który może stopniowo osłabiać wzrok. Lampy o właściwościach zmniejszających olśnienie, takich jak światło zadaniowe 3M Polarizing Task Light LED5000, które jest dostarczane ze znakiem towarowym 3M’s Polarizing Filter Technology pomaga zmniejszyć szkodliwe odblaski nawet o 80%. Filtrowanie tylko wygodnego światła, a jednocześnie zamieniając szkodliwe promienie w optymalne oświetlenie, pomaga zmniejszyć obciążenie oczu, podnosząc jednocześnie komfort czytania.

Jakiego rodzaju zadania są odpowiednie, aby polegać wyłącznie na świetle otoczenia i jakie działania wymagają „specjalnego” światła lub silniejszego światła?

Szczegółowe zadania, takie jak czytanie, praca lub korzystanie z laptopa, zwykle wymagają wyższego poziomu luminancji niż przeciętne oświetlenie napowietrzne w pomieszczeniu.Działania ogólne (takie, które nie wymagają dużej mocy skupienia, np. zjedzenie obiadu przy stole obiadowym, wtedy wystarczyłoby oświetlenie otoczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *