Korzyści płynące z życia w akademiku

Każdego roku tysiące pierwszorocznych studentów musi wybierać pomiędzy życiem na kampusie a życiem poza nim. Być może zostałeś nawet zapytany o swoje preferencje podczas rozmowy kwalifikacyjnej na uczelni. Wybór może być trudny dla wielu, zwłaszcza dla tych, którzy decydują się na studia w swoim rodzinnym mieście lub w jego pobliżu. Istnieją pewne błędne wyobrażenia, że życie na kampusie jest drogie i może sprawić, że uczniowie nie radzą sobie dobrze w szkole. Istnieją jednak powody, dla których bardzo korzystny może być wybór mieszkania na terenie kampusu, zwłaszcza podczas pierwszych kilku lat studiów.

Uzyskaj lepsze oceny

Jednym z najlepszych powodów, dla których zdecydowano się mieszkać na kampusie jest fakt, że istnieją dowody na to, że ci, którzy mieszkają na kampusie podczas pierwszego roku studiów, otrzymują wyższe stopnie niż ci, którzy tego nie robią. W 2010 roku Uniwersytet Północnej Iowa opublikował statystyki na stronie Departamentu Rezydencji (Department of Residence), które pokazują, że jest to prawdą dla wszystkich studentów wszystkich stopni naukowych, a nie tylko pierwszaków. Ich statystyki wykazały również, że studenci mieszkający na kampusie byli prawie dwa razy bardziej skłonni do wpisania się na listę dziekana.

Podziałka zabezpieczająca

Studenci mieszkający na terenie kampusu również wykazali znacznie wyższy wskaźnik ukończenia studiów. Szansa ukończenia studiów wzrasta dla tych, którzy mieszkają co najmniej dwa lata na kampusie. Statystyki te zostały również opublikowane przez Uniwersytet Północnej Iowa. Okazało się, że studenci, którzy mieszkali na kampusie przez dwa lata, byli o 25% bardziej skłonni do ukończenia studiów niż studenci, którzy mieszkali na kampusie tylko na pierwszym roku.

Nawiąż długotrwałe przyjaźnie

Bycie na studiach oznacza, że będziesz mógł poznawać nowych ludzi i nawiązywać nowe znajomości. Ci przyjaciele nie tylko będą z Tobą przez całe lata studiów, ale pozostaną twoimi przyjaciółmi na całe życie. Kiedy mieszkasz w akademiku, będziesz w stanie naprawdę związać się ze swoimi nowymi przyjaciółmi, nawiązując trwałe przyjaźnie z ludźmi, którzy mogą ci pomóc w trudnych czasach, być z tobą w szczęśliwych czasach i być świadkami wszystkich pierwszych rzeczy, które nieuchronnie przynosi szkoła wyższa.

Rozwiń swoje życie towarzyskie.

Z wszystkimi nowymi przyjaciółmi, z którymi będziesz się spotykać, bez wątpienia zostaniesz zaproszony na więcej wydarzeń towarzyskich, niż może obsłużyć Twój kalendarz. Wydarzenia będą o wiele bardziej dostępne, jeśli mieszkasz na terenie kampusu. Podczas gdy studia to nauka i poszerzanie horyzontów, to także nawiązywanie przyjaźni i zabawa. Życie na terenie kampusu na pewno sprawi, że obie te rzeczy przydadzą się Tobie.

Oszczędzaj pieniądze

Istnieje powszechne błędne przekonanie, że życie na terenie kampusu jest droższe niż życie poza kampusem. Po prostu tak nie jest. Kiedy mieszkasz na kampusie, nie będziesz musiał wydawać pieniędzy na gaz i rachunki za media. Można również zaoszczędzić pieniądze na umeblowaniu mieszkania. Więc jeśli zdecydujesz się na niższy czynsz w akademiku i typowy plan posiłków, możesz wydać dużo mniej niż możesz, jeśli mieszkasz poza kampusem.

Dojazdy na uczelnie

Cena benzyny w dzisiejszych czasach sprawia, że życie na kampusie jest znacznie bardziej ekonomicznym wyborem w aranżacji życia na studiach. Istnieje również czynnik czasowy, który należy wziąć pod uwagę. Krótki spacer od akademika do uczelni na 8 rano oznacza, że możesz spać dłużej. Kiedy musisz jechać samochodem, musisz wziąć pod uwagę ruch uliczny i czas, jaki zajmie zaparkowanie samochodu, a następnie przejście do klasy.

Wydarzenia organizowane przez studentów

Kiedy mieszkasz na kampusie, masz natychmiastowy dostęp do wydarzeń w kampusie. Szybki spacer lub szybka przejażdżka autobusem zabierze Cię z akademika do studenckiego związku zawodowego na dialogi, prezentacje i wydarzenia artystyczne. Kiedy mieszkasz poza kampusem, często jest trudno dotrzeć do wszystkich wydarzeń organizowanych przez studentów, które uczelnia ma do zaoferowania. Uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych w kampusie może również sprawić, że poczujesz się bardziej częścią społeczności studenckiej. W pracy z 2003 roku, badacz Jiliann Bush badał wpływ zajęć pozalekcyjnych na odsetek osób przedwcześnie kończących naukę i stwierdził, że istnieje wysoki stopień powiązania pomiędzy zaangażowaniem w działalność kampusu, a pobytem na uczelni.

Porozmawiaj z doradcą na uniwersytecie, aby dowiedzieć się, jakie masz możliwości mieszkania na kampusie. Upewnij się i przedyskutuj opcje planów posiłków i opcje akademika dostępne na twojej uczelni. Podjęcie decyzji o tym, czy mieszkać na kampusie, czy nie, może być jednym z najważniejszych, które kiedykolwiek podejmiesz, więc upewnij się, że rozważysz wszystkie swoje możliwości przed podjęciem decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *