Koszty utrzymania w Hiszpanii

Uczęszczanie do college’u lub na uniwersytet w Hiszpanii to jednorazowe wydarzenie w życiu, które na pewno docenisz do końca życia. Ten niesamowity kraj ma doskonałe możliwości uczenia się, w otoczeniu nieskazitelnego życia w najbardziej nieskazitelnej kulturze. W połączeniu z niesamowitym klimatem i dużą ilością pracy, Hiszpania jest z pewnością miejscem, w którym warto być.

Jeśli jesteś uczniem, który wkrótce będzie mieszkał w Hiszpanii i uczęszczał do szkoły, jesteś prawdopodobnie bardzo podekscytowany, ale także zdenerwowany, niepewny czego się spodziewać. Wiele rzeczy dzieje się w twoim umyśle, wliczając w to, ile będzie kosztować życie w tym pięknym kraju.

Koszty utrzymania w Hiszpanii nie są takie same dla wszystkich. To naprawdę zależy od tego, gdzie mieszkasz i jaki styl życia chcesz prowadzić. Życie w Hiszpanii może być bardzo przystępne cenowo lub bardzo drogie, a ty jesteś czynnikiem decydującym o tym, do czego będziesz się odnosić. Jako student prawdopodobnie chcesz mieszkać po jak najniższych cenach, a to oznacza prowadzenie jak największej ilości badań dotyczących opcji mieszkaniowych, zakupów, szkół i innych.

Można śmiało powiedzieć, że jeśli chcesz mieć najbardziej przystępne cenowo opcje życia w Hiszpanii, powinieneś szukać poza Madrytem i Barceloną. Te dwa miasta znajdują się wśród 50 najdroższych miejsc do życia na świecie. Mieszkanie na wsi, jak to się nazywa, jest o wiele bardziej przystępne cenowo i przynosi Ci wspaniałe, wygodne miejsce, które możesz nazwać domem, gdy zdobędziesz wykształcenie. Jeśli twoje serce jest nastawione na życie w pobliżu plaży, nie myśl, że nie możesz tego zrobić w przystępnej cenie. Kluczem do mieszkania na plaży jest również lokalizacja, a ty musisz trzymać się z dala od Majorki.

Jak możesz sobie wyobrazić, koszty mieszkaniowe będą największym wydatkiem, jaki poniesiesz uczęszczając na uniwersytet w Hiszpanii, więc upewnij się, że dokładnie rozważasz miasto, w którym mieszkasz, a także opcję mieszkaniową, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Nawet jeśli uczęszczasz do szkoły w Madrycie lub Barcelonie, możesz zdecydować się na mieszkanie w pobliskim mieście i żyć o wiele taniej. Trzy najtańsze miejsca do życia w Hiszpanii to Salamanka, Santiago de Compostela i Granada.

Rozrywka

W całym kraju jest wiele możliwości wyboru w zakresie rozrywki, a większość z nich jest przystępna cenowo. Z pewnością istnieje wiele możliwości rozrywki, aby dopasować się do potrzeb i gustów wszystkich, z wielu muzeów, barów i pubów, ogrodów zoologicznych, rynków, centrów handlowych, galerii sztuki i więcej rozproszone o. Większość z tych rzeczy są przystępne dla budżetu.

Dodatkowo Hiszpania jest obładowana mnóstwem darmowych rzeczy, które możesz zrobić, aby zabawić swój czas. Rzeczy te z pewnością są warte uwagi, ponieważ są one również różnorodne w swojej naturze i zawierają coś, co każdy gust może docenić.

Internet jest dostępny w całej Hiszpanii i można go uzyskać w cenie około 10 euro miesięcznie, co jest dość przystępne w porównaniu z innymi pobliskimi obszarami i stanowi dla Państwa prawdziwą gratkę.

Odzież

Możesz uczęszczać do college’u w Hiszpanii i robić to w dobrym stylu, ponieważ odzież jest w Hiszpanii bardzo przystępna cenowo. Ponadto istnieje wiele możliwości wyboru w zakupach odzieży, którą chcesz nosić. Hiszpania jest wypełniona centrami handlowymi, sklepami, domami towarowymi i wieloma innymi, z wieloma markami i wszystkimi najnowszymi trendami z całego świata, gotowymi do zdobycia. Barcelona jest z pewnością miejscem, do którego można się udać, gdy chce się zrobić zakupy na ubrania.

Elektronika

Wszyscy kochamy elektronikę, a jako studenci te przedmioty, takie jak laptopy, tablety i smartfony, mogą bardzo pomóc w nauce, a także w poruszaniu się po kraju, zapewniając rozrywkę i wiele więcej. Może się okazać, że chcesz kupić któryś z powyższych elementów, lub telewizory, odtwarzacze DVD i inne. Koszt elektroniki jest nieco droższy niż w innych częściach Europy, chociaż można się rozejrzeć i uzyskać dobry interes.

Żywność

Każdy musi jeść, a ty będziesz zadowolony wiedząc, że w Hiszpanii możesz jeść dobrze za mniej. Wiele wspaniałych restauracji jest dostępnych do zjedzenia poza domem, a średni koszt posiłku wynosi od 6 do 20 euro za osobę.To więcej niż tylko przystępne cenowo, łatwe do nakarmienia ciebie i wszystkich twoich kolegów z college’u.

Jeśli planujesz przygotować własne posiłki (lub zrobić własne kanapki), koszty zakupu żywności w supermarkecie są również dość przystępne. Hiszpania jest pełna wielu rynków, a trzymanie się z dala od Hipercor zapewni Ci najlepsze ceny na wszystkie Twoje towary. Typowe ceny niektórych z najczęściej kupowanych artykułów spożywczych można znaleźć poniżej.

Przeciętna osoba wydaje średnio 450 euro miesięcznie na jedzenie podczas pobytu w Hiszpanii.Â

Transport

Jeśli korzystasz z systemu transportu publicznego, możesz poruszać się po nim całkiem tanio. Dostępny jest autobus, a także taksówka taksówkowa. Spodziewamy się wydać około 6 euro na korzystanie z transportu publicznego, za podróż. Wynajem samochodów jest również dostępny.

Opieka zdrowotna

Opieka zdrowotna w Hiszpanii jest jedną z najlepszych, jakie można znaleźć. Zawsze można oczekiwać, że znajdą tu Państwo niesamowite szpitale i wysoko wykwalifikowanych lekarzy z najnowocześniejszym sprzętem i przy użyciu najnowszych technologii. Opieka zdrowotna w Hiszpanii jest sponsorowana przez rząd, dzięki czemu koszty opieki zdrowotnej są dostępne dla każdego. Przeciętna wizyta u lekarza będzie kosztować 50 euro, jeśli jesteś bez ubezpieczenia.

Przedsiębiorstwa użyteczności publicznej

Weâve mówił już o średnich kosztach Internetu, ale co z innymi narzędziami? Jeśli zdecydujesz się na wynajęcie własnego mieszkania lub mieszkania, możesz liczyć na dodatkowe 300 euro za media, które obejmują prąd, gaz, telefon i internet.

Opłaty za naukę w Hiszpanii

A teraz to, co naprawdę musisz wiedzieć jako student w Hiszpanii! Koszty uczęszczania na studia w Hiszpanii nie są takie same, jak być może już się spodziewałeś. Koszty nauki różnią się w zależności od instytucji, jednak średnio można się spodziewać, że średni koszt nauki wyniesie około 1000 euro na semestr.

W sumie koszty utrzymania w Hiszpanii są o około 20% niższe niż w innych krajach europejskich. Zaplanuj odpowiednio i zadbaj o to, abyś mieszkał wygodnie, uczęszczając do szkoły w tym kraju.