Trzy najczęściej spotykane rodzaje prac badawczych na studiach

Trzy najpopularniejsze typy formatów prac badawczych

Prace badawcze są zazwyczaj zmorą każdego studenta. Częstotliwość, z jaką uczniowie są zobowiązani do komponowania esejów badawczych w czasie studiów i liceum, może być oszałamiająca. W związku z tym studenci mogą odczuwać niechęć do tej koncepcji. To znaczy, jeśli regularnie dostajesz zadanie, w którym musisz napisać 5000 słów, kto by to zrobił! Istnieje jednak kilka bardziej popularnych formatów, które profesorowie i nauczyciele zazwyczaj wybierają dla swoich studentów. Jako takie, najlepiej jest znać je na tyle, aby nie trzeba szukać je za każdym razem, gdy otrzymasz zadanie pisania!

Zanim przejdziemy do metod pracy naukowej, najlepiej jest przyjrzeć się zarysowi swojej pracy i temu, jak powinna ona wyglądać. Możesz użyć tego szkicu do napisania planu dla swojej pracy.

Teraz, gdy znasz ogólny zarys pracy badawczej, możemy omówić niektóre z najpopularniejszych rodzajów metod pracy badawczej.

Prace argumentacyjne

Referaty argumentacyjne koncentrują się na przedstawieniu dwóch stron argumentu, popartych źródłami dla obu stron monety. Trudna część pisania takich dokumentów jest to, że pisarz ma się nieco przechylić w kierunku jednego punktu widzenia, nie natrafiając na to, że jest stronniczy lub ma plan działania, aby się przedostać. Jest to spowodowane tym, że wielu uczniów nie radzi sobie dobrze podczas tworzenia argumentacyjnej pracy.

Prace analityczne

Analityczne prace są dość podobne do argumentacyjnych, pisarz ma przedstawić kilka punktów widzenia odnoszących się do tematu. Następnie zadaniem pisarza jest przeanalizowanie tych punktów widzenia, wyjaśnienie metodologii i wyników analizowanych przez niego badań. Różnica między pracą analityczną i argumentacyjną polega jednak na tym, że autor nie wypowiada się na temat analizowanych przez siebie źródeł.

Prace dotyczące definicji

Trzecim najczęstszym rodzajem prac jest praca definicyjna. Prace te mają za zadanie napisać o koncepcji i opisać ją bez jakiejkolwiek analizy lub własnego wkładu.

Teraz, gdy już wiesz o trzech najczęściej spotykanych typach papieru badawczego, będziesz w stanie pisać prace badawcze na wysokim poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *