Wskazówki dotyczące pisania wysokiej jakości publikacji z dziedziny badań inżynieryjnych

Zanim zaczniesz pisać wysokiej jakości pracę naukową, pozwól nam najpierw zrozumieć, czym ona jest. Praca badawcza w dziedzinie inżynierii jest pracą napisaną przez specjalistów, naukowców, którzy są silnie związani z inżynierią badawczą i ogólnie z technologiami informatycznymi, które mogą być studium badawczym. Jeśli jesteś nowicjuszem w tej dziedzinie, możesz skonsultować się ze swoim przełożonym lub przewodnikiem.

Techniki pisania dobrej jakości inżynieryjnego papieru badawczego:

Wybór tematu: W większości przypadków temat jest wybierany przez zainteresowań autora, ale może być również sugerowany przez prowadzącego. Możesz mieć kilka tematów, a następnie ocenić, z którymi czujesz się najlepiej. Można to zrobić zadając sobie kilka pytań, takich jak „Czy będę w stanie przeprowadzić poszukiwania w tym obszarze? Czy znajdę wszystkie niezbędne zasoby do przeprowadzenia poszukiwań? Czy będę w stanie znaleźć wszystkie informacje w tej dziedzinie?” Jeśli odpowiedź na tego typu pytanie brzmi „tak”, to powinieneś wybrać ten temat. W większości przypadków konieczne może być przeprowadzenie ankiet i odwiedzenie kilku miejsc. Ponadto, być może będziesz musiał wykonać wiele pracy, aby znaleźć wszystkie podwyżki i spadki różnych danych na ten temat. Czasami istotna jest szczegółowa informacja, a nie krótka informacja. Oceniający są ludźmi: Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że oceniający są również ludźmi. Nie są one przeznaczone wyłącznie do odrzucania papieru. Oni są tu, by ocenić Twoją pracę. Więc zaprezentuj swój najlepszy aspekt.

Myśl jak osoby oceniające: Jeśli jesteś w błędzie lub jesteś zdemotywowany, ponieważ Twoja praca może nie zostać zaakceptowana przez osoby oceniające, pomyśl i spróbuj ocenić swoją pracę jak osoba oceniająca. Spróbuj zrozumieć, czego chce ewaluator w swojej pracy badawczej, a automatycznie otrzymasz odpowiedź. Zrób plan papieru: Kontur jest planem lub strukturą, która pomoże ci uporządkować twoje myśli. To sprawi, że twój papier stanie się logiczny. Ale pamiętaj, że wszystkie punkty zarysu muszą być związane z wybranym tematem.

Zapytaj swoich przewodników: Jeśli masz jakiekolwiek trudności ze swoimi badaniami, nie wahaj się podzielić swoją trudnością z prowadzącym. Z pewnością Ci pomogą i rozwiążą twoje wątpliwości. Jeśli nie możesz wyjaśnić, czego dokładnie potrzebujesz do swojej pracy, poproś przełożonego o pomoc w znalezieniu alternatywy. On lub ona może również dostarczyć Ci listę niezbędnych materiałów.

Zaleca się korzystanie z komputera: Ponieważ prowadzisz badania w dziedzinie inżynierii badawczej, ten punkt jest dość oczywisty. Użyj odpowiedniego oprogramowania: Zawsze używaj dobrej jakości pakietów oprogramowania. Jeśli nie jesteś w stanie ocenić dobrego oprogramowania, możesz stracić jakość swojej pracy. Istnieją różne programy dostępne, aby pomóc Ci, które można uzyskać przez Internet.

Skorzystaj z Internetu, aby uzyskać pomoc: Doskonałym początkiem dla Twojej pracy jest korzystanie z Google. Jest to cudowna wyszukiwarka, w której można rozwiązać swoje wątpliwości. Możesz również przeczytać kilka odpowiedzi na częste pytania o to, jak napisać swoją pracę badawczą lub znaleźć model pracy badawczej. Możesz pobrać książki z internetu. Jeśli posiadasz wszystkie wymagane książki, przywiąż wagę do czytania, wybierania i analizowania określonych informacji. Więc naszkicuj swoją pracę badawczą.

Użyj dużych zdjęć: Możesz użyć encyklopedii takich jak Wikipedia, aby uzyskać zdjęcia o najlepszej rozdzielczości.

Zakładki są przydatne: Kiedy czytasz jakąkolwiek książkę lub magazyn, zazwyczaj używasz zakładek, prawda? Jest to dobry nawyk, który pomaga nie stracić ciągłości. Zawsze powinieneś używać zakładek podczas wyszukiwania w Internecie, co ułatwi Ci wyszukiwanie.

Zmień to, co napisałeś: Kiedy piszesz cokolwiek, zawsze czytaj to, podsumuj, a następnie sfinalizuj.

Dołóż wszelkich starań: Dołóż wszelkich starań, aby wspomnieć o tym, co zamierzasz napisać w swojej pracy. To znaczy, że zawsze miej dobry początek. Spróbuj wspomnieć o wszystkim we wstępie – jaka jest potrzeba konkretnej pracy badawczej.

Tworzenie kopii zapasowych: Kiedy zamierzasz zrobić jakąkolwiek ważną rzecz, taką jak robienie papieru badawczego, zawsze powinieneś mieć jego kopie zapasowe albo na komputerze albo na papierze. Chroni to przed utratą jakiejkolwiek części ważnych danych.

Stwórz własne, dobre diagramy: Zawsze staraj się dołączać dobre wykresy lub schematy do swojego papieru, aby poprawić jakość. Użycie kilku niepotrzebnych wykresów pogorszy jakość pracy. Więc zawsze staraj się włączyć wykresy, które zostały wykonane przez Ciebie, aby poprawić czytelność Twojej pracy.

Stosowanie cudzysłowów bezpośrednich: Kiedy robisz badania istotne dla literatury, historii lub spraw bieżących, wtedy użycie cudzysłowów staje się niezbędne, ale jeśli badanie jest istotne dla nauki, użycie cudzysłowów nie jest preferowane.

Używaj właściwego czasu: Używaj odpowiedniego czasu w swojej pracy. Użyj czasu przeszłego, aby przedstawić wydarzenia, które się wydarzyły. Użyj czasu teraźniejszego, aby wskazać wydarzenia, które mają miejsce. Użyj czasu przyszłego, aby wskazać zdarzenia, które będą miały miejsce w przyszłości. Użycie niewłaściwego czasu będzie mylące dla oceniającego.

Wybierz dobre miejsce do nauki: Zawsze staraj się wybrać miejsce na swoje badania, które jest spokojne. Nie każde miejsce jest dobre do nauki.

Wiesz, co wiesz: Zawsze staraj się wiedzieć, co wiesz, wyznaczając cele, w przeciwnym razie będziesz zdezorientowany i niezdolny do ich osiągnięcia.

Używaj dobrej gramatyki: Zawsze używaj dobrej gramatyki i słów, które będą miały pozytywny wpływ na oceniającego; użycie dobrego słownictwa nie oznacza użycia trudnych słów, które oceniający musi znaleźć w słowniku. Nie fragmentaryzować zdań. Wyeliminować zdania jednosłowne. Nigdy nie używaj wielkich słów, gdy wystarczyłoby mniejsze.

Czasowniki muszą być zgodne z ich tematyką. W pracy badawczej nie należy rozpoczynać zdań od spójników ani kończyć ich przyimkami. Podczas formalnego pisania, wskazane jest, aby nigdy nie rozdzielać bezokolicznika, ponieważ ktoś będzie (błędnie) narzekać. Zawsze unikaj irytującego aliteracji. Używaj języka, który jest prosty i prosty w obsłudze. Zbierzemy w całość zgrabne streszczenie.

Masz problem z napisaniem pracy inżynierskiej?
Wejdź na stronę: pisanie prac inżynierskich

Uporządkowanie informacji: Każda sekcja korpusu powinna rozpoczynać się zdaniem otwierającym, a na końcu sekcji powinna nastąpić zmiana. Podawaj tylko ważne i mocne argumenty dla swojego tematu. Możesz również utrzymywać swoje argumenty w aktach.

Nigdy nie zaczynaj na ostatnią chwilę: Zawsze należy zapewnić wystarczająco dużo czasu na pracę badawczą. Pozostawienie wszystkiego na ostatnią chwilę zepsuje Twój papier i zepsuje Twoją pracę.

Wielozadaniowość w badaniach nie jest dobra: Robienie kilku rzeczy jednocześnie jest złym nawykiem w przypadku działalności badawczej. Badania są dziedziną, w której wszystko ma określony przedział czasowy. Podziel swoją pracę badawczą na części i wykonaj określoną część w określonym przedziale czasowym.

Nigdy nie kopiuj cudzych prac: Nigdy nie kopiuj cudzych prac i nie podawaj swojego imienia, ponieważ jeśli oceniający widział je gdziekolwiek, będziesz miał kłopoty.

Odpoczywaj i jedzenie: Bez względu na to, ile godzin spędzasz na swojej działalności badawczej, jeśli nie dbasz o swoje zdrowie, wtedy wszystkie Twoje wysiłki pójdą na marne. W celu uzyskania wysokiej jakości badań należy zapewnić odpowiedni odpoczynek i pożywienie.

Idź na seminaria: Weź udział w seminariach, jeśli temat jest istotny dla Twojego obszaru badań. Wykorzystaj wszystkie swoje zasoby.

Odświeżaj swój umysł po przerwie: Spróbuj dać odpocząć umysłowi, słuchając delikatnej muzyki lub śpiąc w odstępach czasu. To również poprawi twoją pamięć.

Pozyskać współpracowników: Zawsze staraj się pozyskać współpracowników. Bez względu na to, jak bardzo jesteś dobry, jeśli zdobędziesz współpracowników, mogą oni dać Ci pomysły, które będą pomocne w Twoich badaniach.

Myśl technicznie: Zawsze myśl technicznie. Jeśli cokolwiek się wydarzy, poszukaj przyczyn, korzyści i korzyści.

Pomyśl, a potem wydrukuj: Po przejściu do drukowania papieru należy sprawdzić, czy tabele nie są podzielone, nagłówki nie są oddzielone od ich opisów, a kolejność stron jest zachowana.

Dodawanie niepotrzebnych informacji: Nie dodawaj niepotrzebnych informacji takich jak „Użyłem MS Excel do rysowania wykresów”. Nieistotny i nieodpowiedni materiał jest zbędny. Używaj słów właściwie, niezależnie od tego, jak inni ich używają. Usuń cytaty.

Nigdy zbytnio nie upraszczaj: Przy dodawaniu materiału do pracy badawczej nigdy nie należy stosować zbytnich uproszczeń; z pewnością zirytuje to oceniającego. Bądź konkretny. Usunąć przecinki, które nie są konieczne.

Raport zakończył się wynikami: Wykorzystaj zakończone wyniki. Na podstawie nieprzetworzonych danych przefiltrować wyniki, a następnie zakończyć badania w oparciu o wykonane pomiary i obserwacje. Należy stosować odpowiednią liczbę miejsc po przecinku. Dokładna korekta na etapie końcowym. Na koniec należy przedstawić w zarysie swoje argumenty. Spotowe perspektywy dalszego badania tematu. Proszę wystarczająco uzasadnić swój wniosek na dole, który prawdopodobnie będzie zawierał przykłady.

Po zakończeniu: Po zakończeniu badań, kolejnym najważniejszym krokiem jest przedstawienie wyników badań. Prezentacja jest niezwykle ważna, ponieważ jest to konkretny środek przekazu, choć Twoje badania będą drukowane. Należy zachować ostrożność, aby dobrze skategoryzować swoje myśli i przedstawić je w sposób logiczny i schludny. Dobrej jakości format pracy jest niezbędny, ponieważ służy do wydobycia na światło dzienne wszystkich niezbędnych aspektów badań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.